A statisztikákban mélyebbre ásva érdekes adatok derülnek ki: akik leginkább naprakészen tartják a gépüket és azonnal telepítik a patcheket, az 50-69 éves alapfokú végzettségű budapesti férfiak, noha a legtöbben valószínűleg úgy gondolnák, hogy a fiatalok sokkal jobban tisztában vannak a patchelés szükségességével és a kockázatokkal. Az életkor szerinti statisztikák ennek épp az ellenkezőjét mutatják, a legfiatalabb korosztály (18-29) hajlandósága a legkisebb az azonnali frissítésre, ők inkább néhány hetet kivárnak, mire telepítik a javításokat.
"A szoftvergyártók az elmúlt években rengeteget tettek azért, hogy a szükséges frissítések automatikusan települjenek a számítógépekre, de ez sajnos csak akkor igaz, ha a felhasználó nem akadályozza meg a frissítés folyamatát" - vélekedik Kiss Zoltán Gergő, az ESET biztonsági tanácsadója, aki szerint sokszor azok az internetezők kapcsolják ki a frissítéseket, akik még mindig a Windows egy régebbi, feltört verzióját használják.
A magyarországi vírustoplistát régóta a Conficker vezeti, amely egy 2008 októbere óta, vagyis két év fél éve befoltozott Windows-sebezhetőséget használ ki. A kártevő az MS08-067 jelölésű biztonsági kiadás által kezelt Windows-résen keresztül terjed, de képes a belső hálózati megosztást, és USB-s tárolókat is használni önmaga terjesztéséhez. A hiba a hálózati erőforrások kezeléséért felelős Windows Server szolgáltatásban húzódik meg, mely megfelelően megtervezett kommunikációval támadható túlcsordulásos technikával - különösen a belső hálózatok veszélyeztetettek, ha bejut a féreg egy belső gépre. A hiba meglétére maga a Microsoft is úgy eszmélt rá, hogy a cég biztonsági szoftvere ártó kódra bukkant windowsos gépeken. A cég akkor rendkívüli hibajavítást adott ki a sérülékenységre.