Ezzel tehát kész a form, amivel egy mező tartalmát fogjuk elküldeni a php-nk számára a submitreg() javascript függvénnyel. Már magánál a form felépítésénél azonban vigyáznunk kell egy-két dologra! Ezek pedig a következőek:
- NE használjunk type="submit" vagy
- MINDIG adjunk name tagot az elpostolandó mezőnek! Hatalmas galibákat okozhat ugyanis postolásnál lévén a jquery serialize() függvénye csak name paraméterekre bukik, azt dolgozza fel.
- Form köré igyekezzünk mindig egy DIV-et rakni nem csak későbbi design céljából, hanem mert így az AJAXunknak lesz egy semlegesnek mondható hordozó DIV-je, amit meghívhat és tartalommal tölthet fel.
Ha ezekre figyeltünk és minden meg van jöhet a világ leg egyszerűbb függvénye, amivel a PHP-nkat meghívva megkapjuk az eredményt és a form helyére kiíratjuk a sikeresen lefutó PHP tartalmát:
function submitreg (){
$.ajax({
type: "POST",
url: "sample.php",
data: $("#registrationform").serialize(),
success: function(data){
$('.holder).html(data);
}
});
}
Ennyi lenne tehát a függvény. POST-olt elemeinket a sample.php dolgozza fel amiben sima echo ""-zással visszatérő értékeket a jquery .html függvénye bepakolja a formunk kürl található DIV-be. Így a form eltűnik és mi azt iratunk ki a PHP-vel a helyére amit akarunk.
sample.php tartalma például: $_POST[newemail], $_POST[newuser]"; ?>
Ha ezt a pár dolgot betartjuk nem lesz bajunk az AJAX postolással jQuery-ben.